Takı Tasarım Sergisi

AYSUN ASLAN

Hacettepe Üniversitesi GSF. Heykel bölümü mezunu olan tasarımcımız, çalışmalarını İstanbul’da yürütmektedir.

Her malzemenin anlatılmak istenen bir hikayeye yardımcı olduğunu, geçmişin geleceğe kurduğu izlerde  bunun bazen bir tualde bazen bir heykelde bazende takı olarak bedeninde  taşındığını belirten tasarımcı çalışmalarını kısaca "Geçmişteki bir andan gelecekteki düşlere dair izler " olarak tanımlamakta.

Katıldığı Sergiler;

2000 Çağdaş Sanatlar Merkezi, Karma Sergi

2007 Anadolu Ajansı, Çağdaş Heykeltıraşlar Derneği Karma Sergi

2008 Atakule Galeri, Karma Sergi

SERPİL KAPAR

1974 Münih doğumlu sanatçı, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Resim-İş Eğitimi Bölümü’nde lisans öğrenimini, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterliğini tamamlamıştır.

On yıl süre ile MEB’ e bağlı orta öğretim kurumlarında yürüttüğü öğretmenlik mesleğini 2007 yılında istifa ederek sonlandırmıştır. 2008 yılından bu yana  Yrd. Doç. Dr. olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi,  Eğitim Fakültesi,  Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliğini sürdürmektedir. UPSD Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi sanatçı,  2004 yılında RH+ Sanat Dergisi’nin düzenlediği yarışmayla “Yılın Genç Ressamı “ ödülünü almıştır.

Son dönem sergileri;

2012 Helikon Sanat Galerisi, Ankara

2015 Ayşe Takı SanatGalerisi, İstanbul

2016 Galeri Soyut, Ankara

2016 ECN sanat Galerisi, İzmir

 

SUAT ORGUN

11.10.1961’de İstanbul’da doğdu 1980-1984 ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu.

1985  - 1987 Gazi üniversitesi - ODTÜ Mesleki lisans derecesi

1984 - Özel ve kamu sektörde çeşitli kademelerde (Uzman, şube müdürü ve başkanı) Halen Toki Bşk.lığında görevli 1992 - 1994 ODTÜ, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü part-time öğretim görevlisi.

İşte benim çalışmalarımın kısaca özeti…Ben resim yaparak başladığım bu üretim sürecini birikim ve aldığım mesleki eğitim (“ölçek” ve “düzen” kavramları bütününde) doğrultusunda, zaman içinde bizle bütünleşebilecek birer sembole dönüştürmeye çalıştım, hatta resimlerimin bir detayını üç boyutlu bir objeyle taşınabilir bir forma sokarak ve devam da ediyorum. Geçmişten gelen yaşamışlıkları bugünün tarihine not ederek ve kişilerin kendi hikayeleri içinde yeniden biçimlendirerek birer metal obje olarak tasarlayıp kesip, boyayarak. Üzerimizde taşıdığımız birer gümüş takı olarak sunarak; Küçücük ancak kocaman yüreği olan takılar.

Son dönem sergileri;

2015 Eylül İpek Yolu Uluslararası Kültürel Forum katılımcı, MOSKOVA-RUSYA

2015 Ekim 9. Kişisel Resim Sergisi, ÜRGÜP, KAPODOKYA-AVANOS

2017 Ocak Karma Takı Sergisi STİİLLİFE SANAT GALERİSİ, ANKARA

 

YEŞİM ŞENGİL

ODTÜ Mimarlık Fakültesi mezunudur. Mimarlık eğitimi ve mesleki geçmişi, iş disiplini ve imalat detayları olarak işine yansır. 2004’ten itibaren farklı atölyelerde resim teknikleri dersleri almıştır. 2009’da Atatürk Kültür Merkezi Seramik Atölyesi’nde seramikle tanışmış, 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi GSF Seramik Bölümü’nde özel öğrenci olmuştur.

Doğaya olan hayranlığını ve güncel yaşantısına dair duygularını doğadan figürler kullanarak, esprili bir dille ifade etmeye çalışır. Sürekli yeni temalar ve yeni malzemelerle denemeler yapar. Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRHD) üyesidir. Çalışmaları ODTÜ Sanat Koleksiyonu ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır. Ürünleri İstanbul Modern, İKSV, Ankara Cer Modern Müzesi tasarım mağazalarında satışa sunulmuştur. 2011’den beri Ankara’da kendi atölyesinde bağımsız çalışmalarını sürdürmektedir.

Son dönem sergieri;

2016- ‘Yaz Boyu Sanat’, Karma Sergi, PlatformA Sanat Galerisi, Ankara             

2016-  BRHD 46.Yıl Sergisi – Karma Sergi - Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankara

2015-  ‘Yaz’lık’, Karma Sergi, PlatformA Sanat Galerisi, Ankara               

2015-  BRHD 45.Yıl Sergisi – Karma Sergi - Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankara

Hakkımızda

2014, yılının ocak ayında karar alınıp, sekiz ay sonra hayata geçirilen Kent Sanat Galeri kapılarını sanatçılara ve sanat severlere açmıştır. Sanata, sanatçıya farklı yaklaşımlarla bakmak bizim ayrıcalığımız olacaktır. Devamı...

İletişim Bilgileri

  • Turan Güneş Bulv. Hilal Mah. 701 Sok. No:20/B Yıldız Çankaya / ANKARA
  • +90 312 439 20 22
  • +90 532 054 02 21
  • info@kentsanatgaleri.com

E-Bülten Aboneliği